Aktuality
Zlepši si techniku aneb jak jsme byli pozváni

Zlepši si techniku aneb jak jsme byli pozváni

Dne 18. dubna se třída 8. B vydala na program na Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava (VŠB). Přemýšleli jsme, jestli tam budou roboti, ale nakonec jsme objevili mnohem víc. Akce se konala v aule VŠB. Na akci se nacházely jednotlivé stánky různých povolání, která pracují s technikou, např. geolog, vodohospodář a další. Kromě představování povolání se zde nacházel i prostor, ve kterém studenti VŠB udělali pomocí elektročipů lasergame. Kdo by řekl, že technologie mohou být tak zajímavé? Ve 12:00 jsme byli ohromeni různými zvukovými pokusy a experimenty, které nám předvedl profesionál až z našeho hlavního města Prahy. Ten nám ukázal, co mohou udělat některé plyny s našimi hlasivkami. Třída se jistě pobavila i tím, že jeden z nás opakovaně usnul během celé akce. Celkově to byl den, na který dlouho nezapomeneme. Nejen, že jsme se dozvěděli spoustu o technice a vědě, ale také jsme si odnesli spoustu smíchu.

Děkujeme VŠB za zábavný den a za to, že jsme mohli být součástí tohoto komediálního dobrodružství!

Josef Šarman, 8. B