Školní časopis

– BUMERANG –

BUlharská MEzi Raubíři, Anděly, Neposedy a Genii

vychází na naší škole nepřetržitě od roku 1991. Je nejstarším pravidelně a nepřetržitě vycházejícím školním časopisem v Ostravě (v roce 2001 získal titul Nestor ostravských školních časopisů).

Úspěchy Bumerangu:

– Zvláštní novinářská cena za seriál článků o městě Ostravě (rok 2002)
– Novinářská cena Ostravský šotek 2004 (1. místo) pro Andreu Wantulovou za článek Baníkománie
– 2. místo v Novinářské lize 2004 (sportovní soutěž mezi redakcemi školních časopisů).
– Ostravský šotek 2005 za článek Třídění odpadů redaktorek Nikoly Týnové, Moniky Kempové a Lenky Kulové
– Novinářská cena Ostravský šotek 2010 za článek Moje maminka od Lucie Lakatosové
– 100. číslo vyšlo v lednu 2012
– výstava k 21 letům školního časopisu v červnu 2012- odkaz – fotogalerie