Aktuality
1. místo v soutěži Wolfram

1. místo v soutěži Wolfram

Žáci 8. tříd naší školy se již tradičně účastní branně-vědomostní soutěže Wolfram, jež se koná na počest parašutistů, kteří byli vysazeni na území Protektorátu Čechy a Morava během 2. světové války. Úvodní kolo závodu hostila ZŠ Porubská, kde čtyřčlenné týmy změřily své síly celkem v osmi disciplínách. Nechyběl hod granátem, střelba ze vzduchovky, zdravověda, vědomostní test o operaci Wolfram či vytrvalostní běh. Spolupráci v týmu museli soutěžící prokázat při stavbě „Da Vinciho mostu“, kdy měli za úkol sestavit konstrukci mostu z dřevěných kulatin, samozřejmě v co nejkratším čase.

Naši žáci si v silné konkurenci vedli skvěle, obsadili první místo a postoupili tak do krajského kola, které se uskuteční na podzim ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Budeme jim držet palce!