Aktuality
Workshop improvizace s hercem Martinem Dědochem

Workshop improvizace s hercem Martinem Dědochem

V úterý 4. 6. 2024 jsme se třídou 7. B zamířili do Ateliéru Národního divadla moravskoslezského, který je od roku 2018 místem pro setkávání mladých divadelních nadšenců. Tento ateliér byl vybudován společně s komorním Divadlem „12“ (nachází se ve zrekonstruovaném komplexu Divadla Jiřího Myrona).
Tentokrát jsme nebyli v divadle diváky, ale samotnými aktéry. Kreativní hodina a půl byla vedena hercem Martinem Dědochem, absolventem DAMU. Vystudoval obor alternativní a loutkové herectví pod vedením Jiřího Havelky. V současnosti se věnuje tvorbě autorských inscenací, ale i rozhlasovému vysílání.
Po počátečním ostychu se „naši herci“ osmělili a krásně spolupracovali při hrách, komunikačních cvičeních, ale hlavně při improvizaci. Bylo zajímavé sledovat herecké úspěchy a mírné přešlapy, ale také nadšení některých žáků. Chvílemi to vypadalo, že pro některé bude herectví jasnou volbou do budoucnosti.

Mgr. Martina Riedlová