Aktuality
Hrajeme si s Merkurem

Hrajeme si s Merkurem

Ve dnech 4. a 5. 6. proběhl na ZŠ a MŠ Volgogradská 6B v Ostravě-Zábřehu již šestý ročník soutěže Hrajeme si s Merkurem, jež je součástí celoročního projektu Technická dovednost podporovaného Magistrátem města Ostravy.

Do soutěže se zapojilo celkem 41 žáků z pěti základních škol. Pod vedením Mgr. Rostislava Hrušky musela každá dvojice během pěti vyučovacích hodin sestavit model čisticího vozu ze stavebnice Merkur 4. Zručnější žáci byli hotovi dříve, celková doba montáže však rozhodovala až v případě rovnosti bodů. Porota tvořená z učitelů pracovních činností hodnotila především kvalitu montáže.

Zástupci naší školy rozhodně nezklamali. Tomáš Dolníček, který kvůli nemoci spolužáka pracoval samostatně, se se svou nevýhodnou pozicí „popral“ statečně a nakonec obsadil krásné 3. – 4. místo. Dvojice Tomáš Benek s Ondřejem Bosákem zase patřili k nejrychlejším konstruktérům, na sestavení modelu jim stačilo pouhých 116 minut. 

Všichni soutěžící si odnesli věcné ceny, díky nimž budou moci nadále rozvíjet své technické a konstrukční dovednosti.

Mgr. Jitka Mazurová