Brno

V pondělí 22.4.2024 vyrazilo 30 žáků na speciální vdělávací cestu do Brna.

První den jsme navštívili Centrum léčivých rostlin a Planetárium, ve kterém jsme viděli pořad zaměřený na gravitaci.

V úterý při čekání na autobus na nás padají malé vločky sněhu. To nás ale neodrazuje od naší cesty do brněnské ZOO. Mezi zvířaty hledáme odpovědi na několik otázek, které dostáváme při vstupu. Po polední si dáváme dobrý oběd a navštevujeme brněnskou přehradu. Nejvíc se nám ale líbí  světová výstava NASA, kde si mnozí vyzkouší cestování vesmírem či boj s mimozemšťany ve virtuální realitě.

Je středa a z účastníků akce se stávají výzkumníci. V centru VIDA dopoledne zkoušejí různé připravené experimenty v rozsáhle hale. Hlavní část výzkumu je však čeká po obědě. V laboratořích testujeme vlastnosti vody a seznamujeme se s hustotou.