Aktuality
Hrajeme si s Merkurem

Hrajeme si s Merkurem

Ve dnech 25.5. a 26.5. 2022 proběhl na ZŠ a MŠ Volgogradská 6B v Ostravě Zábřehu již 4. ročník soutěže Hrajeme si s Merkurem.

Žáci sestavili pod vedením Mgr. Rostislava Hrušky náročný model auta dodávky ze stavebnice Merkur 4. Soutěžilo celkem 41 žáků 4. – 6. ročníku ze sedmi základních škol, kteří pracovali ve dvojicích (ZŠ Volgogradská 6B, ZŠ Mitušova 16, ZŠ A. Kučery, ZŠ Sekaniny, ZŠ Pokorného, ZŠ Chrjukinova a ZŠ Bulharská).

Na sestavení modelu měli žáci pět vyučovacích hodin. Zručnější žáci to stihli dříve. Hodnotila se především kvalita montáže. Celková doba montáže rozhodovala při rovnosti bodů. Porotu tvořili učitelé pracovních činností a odborníci z praxe.

Viktor Gajda a Filip Kaleta (6. B) obsadili 10. místo, Ondřej Bosák a Petr Höpfler (4. A) 16. místo a Jan Hurta s Janem Prsteckým (5. A) 17. místo.

Soutěžící byli ohodnoceni věcnými cenami.