Aktuality
Škola peněz aneb výuka finanční gramotnosti ve 4.B

Škola peněz aneb výuka finanční gramotnosti ve 4.B

Navštívil nás strýček Mr. Monopoly a ocitli jsme se na týden ve finančním světě. Každý den jsme museli společně zdolávat různé logické úlohy, které nám Mr. Monopoly nachystal. Začali jsme u samotného vzniku a historie peněz. Zdolali jsme informace ohledně ochranných prvků bankovek, dozvěděli jsme se, co je to inflace a jak je důležité chránit si kreditní kartu. Uvědomili jsme si, jak to mají rodiče těžké při plánování rozpočtu na dovolenou. Zjistili jsme, co vše spadá mezi měsíční výdaje a jaký je rozdíl mezi hrubou a čistou mzdou. Závěrečnou zkouškou byla tvorba měsíčního rodinného rozpočtu a za úspěšné absolvování jsme obdrželi certifikát o ukončení školy peněz. Mgr. Andrea Grácie Fešarová