Aktuality
Tržiště nápadů

Tržiště nápadů

V pátek 15. 12. se žáci z 9.B zúčastnili tradiční soutěže mladých vynálezců, kterou pořádá VŠB – TU. Do auly VŠB zavítalo 24 družstev z několika základních škol z Moravskoslezského kraje.

V 9. ročníku soutěžní přehlídky Tržiště nápadů žáci mezi sebou soutěžili o cenu publika a ve třech odborných kategoriích: nejlepší nápad, prezentační dovednosti, výtvarné a technické zpracování. Každé družstvo mělo své místo, kde mohlo svůj vynález prezentovat před diváky a porotou. Naši žáci soutěžili s vynálezy: Elektrická houba, Portals a Chytrý květináč.

Nejlepší zpracování nápadu ze všech družstev předvedli žáci naší školy: Vojtěch Pajdla, Kryštof Čermák, Filip Kubiš a Petr Kubánek s vynálezem nazvaným Portals. Jejich zařízení by bylo schopné člověka nebo zboží přemístit během chvilky z jednoho místa na druhé. Nahradilo by tak například MHD nebo další veřejnou dopravu, která produkuje znečištění.

Za první místo si naši žáci odnesli hodnotné ceny – herní klávesnice.

Vítězům gratulujeme a všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

https://www.talentovani.cz/aktuality/trziste-napadu-na-vsb-tuo

Tržiště nápadů na VŠB-TUO přineslo rekordní účast soutěžních týmů

Mgr. Terezia Lukšová