Aktuality
Projektový den v Rádiu Čas

Projektový den v Rádiu Čas

Vybraní žáci šestých tříd navštívili ve čtvrtek 6. října dopoledne Rádio Čas v Ostravě – Porubě v rámci projektového dne hrazeného ze Šablon III. Hned u hlavních dveří nás s milým úsměvem přivítal vedoucí redakce a publicistiky Mgr. Jan Gavelčík. Ukázal nám prostory Rádia Čas a prozradil, jaký má pro nás připravený program. Nejprve si děti vyrobily samy originální placky s logem Rádia Čas, a pak už mohly nahlédnout pod pokličku profesionálního rádia a alespoň na chvíli si vyměnily role s redaktory a moderátory, ptaly se na různé zajímavé věci ohledně této nezvykle kreativní činnosti. Děti však byly nadšeny nejvíce z toho, když si mohly samy vyzkoušet mluvit do studiového mikrofonu a vysílat živě do éteru. Odnesly si rovněž i nové nápady do vysílání školního Rádia Sunshine. Pro šestnáct děvčat a hochů to byla velice zajímavá podívaná i nová nezvyklá zkušenost. Za slunečného počasí odcházely plny dojmů a radosti a plánovaly příští návštěvu Rádia Čas.

Mgr. Renata Danko Jurčová