Aktuality
Putování Evropou

Putování Evropou

Projekt Putování Evropou

Projektového dne se zúčastnily třídy 4. A, 5. A a 5. B.

Děti byly rozděleny do skupinek, ve kterých si už předem připravily prezentaci o jednom státu Evropy. Prezentace byly velmi zajímavé, pestré, dokonce některé i s ochutnávkou, např. belgické pralinky, francouzské sýry a croissanty. Pak skládaly mapy Evropy z rozstříhaných částí. Potom dostaly velkou „slepou“ mapu Evropy, do které měly dopsat názvy států a nalepit vlajku příslušného státu. Dalším úkolem byly zašifrované příklady. Jejich vyřešením našly odpovědi k otázkám o zajímavých evropských stavbách (Atomium, Londýnské oko, Eiffelova věž, televizní věž v Berlíně a jiné). Tyto stavby vyhledávaly na obrázcích. V dalším úkolu si opět počítáním příkladů vyluštily název barcelonské katedrály Sagrada Família, kterou mohly poskládat v puzzle s úkoly a následně si o ní něco přečíst v připraveném textu. Podobný úkol měly také při skládání obrázku nádherného paláce Alhambra, kde skládaly obrázek podle vzorů podstatných jmen. Úkoly byly zajímavé a děti si celé putování Evropou užily.

Mgr. Helena Hruboňová