Aktuality
Projektový den 4. a 5. tříd – Finanční gramotnost

Projektový den 4. a 5. tříd – Finanční gramotnost

Koncem ledna proběhl v našem 4. a 5. ročníku jednodenní projektový blok: FINANČNÍ GRAMOTNOST. Učitelé vytvořili svým třídám podklady na míru, vymysleli řadu aktivit (zábavných i poučných) a vzali si na pomoc i internet. Pomohli nám i Simpsonovi, které jsme si pozvali a svět financí byl hned vtipnější. Pracovní listy, aktivity a hry i soutěže děti překvapily i zaujaly. Světu peněz bychom měli rozumět všichni. Děti už jsou moudřejší a věřím, že novými informacemi ohromily i rodiče doma. V jedné z částí jsme se zaměřili také na peníze – bankovky a mince. Děti tipovaly, jakou barvu mají bankovky, které osobnosti jsou na nich vyobrazeny, žáci k sobě přiřazovali kartičky. Další úkoly se týkaly eura. Otázky typu: Kolik Kč je 1 euro, co se dá koupit za 3 eura, 10 eur… děti na chvilku zaskočily, ale společnými silami jsme nahlédli i za hranice našeho státu. V kterých zemích se platí eurem žáci zjišťovali na předem vytištěných materiálech. Potom nalepovali malá papírová eura do států na mapě Evropy. Další z úkolů také bylo, zjistit, jakou měnou se platí v evropských státech. Posledním úkolem bylo odhadnout, kolik stojí např. dům, auto, míč, čokoláda, … Mezi oblíbené aktivity patřily i hry v počítačové učebně. Jestli čekáte střílečky a dobývací gamesky, tak jste na omylu, ale víte co, zkuste si svět financí užít jako naši žáci, čeká na vás web: www.zlatka.in.

Mgr. Petr Krňávek