Třída 9.B

Náhradní třídní učitelka
: Mgr. Markéta Kučerová

PORUBSKÉ LOUSKÁNÍ

Pod záštitou Odboru školství MOb Ostrava-Poruba a Hádankářsko-křížovkářského kroužku Ostraváci se v pondělí 20. 11. konal již 5. ročník vědomostní soutěže Porubské louskání. V letošním roce se do soutěže přihlásilo osm porubských základních škol. Čtyřčlenná družstva se utkala ve třech kategoriích: složitější logické úlohy (domino, věžáka, cihlová stěna), křížovky (hlásková a shlukovka) a hádanky (sloučenky, vsuvky, výpustky, háčkovky). Naše škola vyslala zástupce ze třídy 9. B, kterým se v silné konkurenci podařilo zvítězit ve všech kategoriích a „vylouskali“ si tak zasloužené 1. místo. Těžko posoudit, zda více zářily zlaté medaile nebo úsměvy na rtech výherců. Hodnotné dárky, které navíc žáci obdrželi, byly vítanou třešničkou na dortu.

Za vzornou reprezentaci školy děkujeme Anně Kučerové, Marii Nagyové, Matyasi Bendemu a Vojtěchu Řepkovi.

Mgr. Terezia Lukšová

BAREVNÝ TÝDEN

školní rok 2022/2023

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Dne 12.4. jsme se převlékli za pohádkové bytosti. Naším úkolem bylo provést budoucí prvňáčky po naší škole. Na určených stanovištích s nadšením plnili  zadané úkoly. Nakonec si domu odnesli památku na tento den ve formě své fotografie.

BRUSLENÍ

Dne 20.3. 2023 jsme si byli zabruslit a zahrát hokej na kluziště stadionu Sareza.

SVĚT VĚDY A TECHNIKY

Dne 23.2. 2023 jsme navštívili v DOV výukové programy Tajemná substance a malování vlnou.

AVATAR 2

1.pololetí školního roku jsme završili návštěvou kina Cinestar. Film Avatar 2.  3D provedení filmu Avatar 2 nás zaujalo.

DĚJÁK Z RYCHLÍKU

Dne 13.1.2023 jsme navštívili v DLO představení “ Děják z rychlíku“. Netradiční forma výuky letopočtů našich dějin se nám moc líbila.

ROBOTI

Před Vánocemi 22. 12. 2022 jsme si vyzkoušeli ve Světě techniky stavbu robotů a jejich programování. Zajímavý program se nám velmi líbil.

FAJNA DÍLNA

Dne 8.12. jsme navštívili Fajnou dílnu v Ostravě. Mohli jsme si zde vyzkoušet různé druhy manuálních prací:

1) šití polštářku
2) výrobu vinutých perel
3) svařování a kovovýrobu
4) výrobu hmyzího hotelu

Různorodá tvořivá práce byla moc zajímavá, což můžete posoudit z následujících fotek.

VÁNOČNÍ JARMARK

Dne 7.12. se po dvouleté odmlce uskutečnil na naší škole Vánoční jarmark. Naše třída projevila obchodního ducha a téměř všechny výrobky se nám podařilo s úspěchem prodat.

BAREVNÝ TÝDEN

Ve dnech 10.10.-14.10. proběhla na naší škole akce „Barevný týden“. Naše třída se aktivně zapojila. Velkým oříškem se ale stal pátek, kdy jsme si měli obléknout „kostky nebo puntíky“.

TURNAJ VE VYBÍJENÉ

Dne 20.6.2022 proběhl na naší škole turnaj ve vybíjené. V kategorii 6. a 7. tříd se naší třídě 7.B podařilo obsadit první místo.

DEN DĚTÍ

Na letošní Den dětí jsme se vydali do kina Cinestar na film Fantastická zvířata – Brumbálova tajemství, natočený na motivy knihy J.K. Rowling. Film nás nezklamal a nechybělo ani tradiční občerstvení.

UKÁZKA ZRUČNOSTI V HODINÁCH SVĚTA PRÁCE

Pololetním vysvědčením žákům 7. ročníku odbila poslední hodina Světa práce – dílen. Mohli zde využít svou fantazii a ukázat svou zručnost. Hodiny dílen byly oblíbené, což zachycují i fotografie.

DEN JAZYKŮ

7.12. 2021 se konal na druhém stupni projektový den s názvem „Den jazyků“.

Žáci každé třídy se rozdělili do skupin a celý den plnili různé aktivity.

Nejprve měli za úkol spojit správně fráze v německém, ruském, francouzském a polském jazyce. Poté se tyto fráze snažili vyslovit a naučit. Ve druhé aktivitě se snažili umělecky ztvárnit své jméno v azbuce. To bylo zvlášť těžké pro ty, kteří se rusky vůbec neučí. Třetí aktivita se týkala různých zemí. Každá skupinka dostala přidělenou určitou zemi (Austrálie, Německo, Švýcarsko, Rusko) a měla za úkol nakreslit její podrobnou mapu, vlajku, popsat památky, osobnosti nebo typická jídla.

ŠIFROVÁNÍ A KRMÍTKO PRO PTÁKY V DOV

Dne 11. 11. 2021 se žáci 7.B zúčastnili dvou vzdělávacích programů v Dolní oblasti Vítkovic. Vyzkoušeli si šifrování tajných zpráv spojené s hledáním pokladu. A v rámci programu v dřevodílně si každý z nich vyrobil a odnesl domů krmítko pro ptáky.

EXKURZE - OBECNÁ ŠKOLA KOZLOVICE + POHANKOVÝ MLÝN TROJANOVICE