Třída 8.B

Třídní učitel: Mgr. Robin Talacek
Náhradní třídní učitelka: Mgr. Ivana Juřenová

školní rok 2022/2023

VÁNOČNÍ JARMARK

Ve středu 7. prosince se na naší škole po třech letech uskutečnil vánoční jarmark. Bohužel v tomto týdnu byla ve třídě vysoká absence kvůli nemocem, avšak i zbytek žáků a žákyň se prodávání výrobků zhostila na výbornou. Po sortimentu se jen zaprášilo. Věřme, že vánoční dekorace udělají svým novým majitelům radost.

Děkuji žákům, kteří se jarmarku zúčastnili, a také těm, již dodali své ručně dělané výrobky.

NÁVŠTĚVA ARCHEOPARKU V CHOTĚBUZI

Ve středu 19. 10. se třída 7. B vydala na návštěvu do Archeoparku v Chotěbuzi. Za odborného výkladu se žáci mohli podívat do pravěkých příbytků a vyzkoušet si umlít mouku pomocí mlecích kamenů, najít kosterní ostatky v písku, rýt do voskové tabulky či si zastřílet z luku.
Vzhledem k tomu, že poblíž Archeoparku se nachází také Rybí dům, zavítali jsme i zde. K vidění bylo mnoho krásných druhů ryb, jež někteří žáci i nakrmili.

Více fotografií zde: https://ucitelbulharska.rajce.idnes.cz/Archeopark_a_Rybi_dum_19._10._2022%2C_Chotebuz/

FAJNA DÍLNA

Ve čtvrtek 6. 10. 2022 jsme zavítali do Fajne dilny v Ostravě-Vítkovicích. Žáci byli rozděleni do 5 skupin, ve kterých postupně šili svůj polštář, dělali drátěné srdce, vyřezávali stojánek na mobil, vytvořili dávkovač bonbónů a seznámili se s 3D tiskárnou. Všichni byli moc šikovní, domů si tak každý odnesl krásné výrobky. A co je hlavní, nikdo se nezranil.  😊

Více fotografií najdete zde:  https://ucitelbulharska.rajce.idnes.cz/Fajna_dilna_6._10._2022%2C_Ostrava/