Aktuality
Úspěch našich žáků na Porubském louskání

Úspěch našich žáků na Porubském louskání

Pod záštitou Odboru školství MOb Ostrava-Poruba a Hádankářsko-křížovkářského kroužku Ostraváci se v pondělí 20. 11. konal již 5. ročník vědomostní soutěže Porubské louskání. V letošním roce se do soutěže přihlásilo osm porubských základních škol. Čtyřčlenná družstva se utkala ve třech kategoriích: složitější logické úlohy (domino, věžáka, cihlová stěna), křížovky (hlásková a shlukovka) a hádanky (sloučenky, vsuvky, výpustky, háčkovky). Naše škola vyslala zástupce ze třídy 9. B, kterým se v silné konkurenci podařilo zvítězit ve všech kategoriích a „vylouskali“ si tak zasloužené 1. místo. Těžko posoudit, zda více zářily zlaté medaile nebo úsměvy na rtech výherců. Hodnotné dárky, které navíc žáci obdrželi, byly vítanou třešničkou na dortu.

Za vzornou reprezentaci školy děkujeme Anně Kučerové, Marii Nagyové, Matyasi Bendemu a Vojtěchu Řepkovi.

Mgr. Terezia Lukšová