Aktuality
TRAPAS NEPŘEŽIJU! aneb Ten řízek nezvedej

TRAPAS NEPŘEŽIJU! aneb Ten řízek nezvedej

Karel Louda (Ladislav Ondřej) je novým žákem 8. B. Přistěhoval se s rodiči do nového města, nastupuje do nové školy, a proto by měl udělat dobrý dojem nejen na pana ředitele a paní učitelku třídní, ale i na spolužáky. Na pomoc si přivolává paní RY-PO-SLUCH (rychlá pomoc slušného chování). Paní RY-PO-SLUCH (Michaela Dolinová) provází Karla způsoby slušného chování – např. jak se má představovat, kdo má přednost, jak se chovat v divadle, v kině, na rautu, při jízdě autem.
Tento vzdělávací pořad byl náramný v tom, že jsme mohli sledovat, jak se z „křupana“ Karla stává pod vedením paní RY-PO-SLUCH „polokřupan“, ale také to, jak se paní RY-PO-SLUCH mění z velmi přísné a zásadové dámy na pohodovou přítelkyni, která ráda pomůže.
Hravou formou jsme si poslechli, jak dodržovat alespoň některá pravidla etikety.
Bonusem pro nás byl hudební doprovod, na úvod jsme si poslechli dvě písně v podání Milana Peroutky, představení uzavřela svými písněmi Nelly Řehořová.
A na závěr – když ti upadne řízek na rautu (nebo jakékoliv jiné jídlo), tak ho ze země nezvedej! Mgr. Martina Riedlová