Aktuality
Projekt Zdravý úsměv – Zdravé zuby do škol

Projekt Zdravý úsměv – Zdravé zuby do škol

Naše škola se zapojila do edukačního programu dentální hygieny a prevence zubního kazu určeného pro žáky 1. tříd základních škol. Tento projekt se ve spolupráci s Oblastní stomatologickou komorou a Vyšší odbornou zdravotnickou školou zaměřuje na prevenci zubního kazu u dětí, předcházení vzniku traumat při léčbě zubního kazu u zubaře a zároveň předcházení pocitů viny samotných rodičů. Program sestávající z šesti navazujících lekcí učí děti komplexně, prakticky a názorně správné péči o zuby.
Úvodní lekce proběhla za přítomnosti rodičů ve středu 18. 10. Malí i velcí účastníci se dozvěděli, co zubům prospívá a co jim naopak škodí, pod vedením profesionálních dentálních hygienistek si vyzkoušeli správnou techniku čištění zubů a děti si odnesly diplomy i malé dárečky, které věnovala VZP. Bonusem tohoto prvního setkání byl příjemně strávený čas rodičů s dětmi, které se již teď těší na další lekce!