Naše škola je úplná, poskytuje základní vzdělání žákům od 1. do 9. postupného ročníku. Vyučujeme celkem ve 19 třídách s počtem přibližně 420 žáků. Na první stupni zařazujeme nadané žáky do speciální skupiny, kde jednu hodinu týdně rozvíjíme logicko-matematické nadání a v druhou verbální-jazykové nadání. Na druhém stupni dlouhodobě realizujeme rozšiřující výukový program vždy v jedné třídě ročníku s názvem „Rozšířená výuka matematiky“. Od školního roku 2021/22 jsme do výuky zařadili předmět Informatika, ve kterém se žáci seznámí s tajemstvím programování i robotiky. Od školního roku 2014/15 jsme fakultní školou Ostravské univerzity. Ve škole je zřízena školní družina a školní jídelna. Školní družina pracuje v šesti odděleních. Školní jídelna poskytuje stravování žákům naší školy, studentům středních škol, zaměstnancům i cizím strávníkům. Škola má sídlo v sídlištní zástavbě pátého městského obvodu v Ostravě – Porubě. Okolí školy je klidné, hluk dopravy sem nedoléhá, je zde bohatá sadová úprava. Dopravní dostupnost tramvají a autobusem.










Ve dnech 24.–29. května se 50 žáků naší školy vydalo spolu se 3 vyučujícími na poznávací a jazykový pobyt do Anglie. První kontakt s angličtinou zažili už během plavby trajektem, kde si sami objednali typickou britskou snídani. Během pobytu byli žáci ubytováni v hostitelských rodinách, což jim umožnilo poznat každodenní život v Anglii a procvičit si angličtinu v běžných situacích….
víceVe čtvrtek 28. května se žáci 6. A vydali na výukový program do chotěbuzského Archeoparku, kde zjistili, jak se žilo v raném středověku. Mohli se podívat do skromných obydlí, osahat si keramické nádoby, pracovní i bojové nástroje a také si zastřílet z luku. Učivo dějepisu tak zde dostalo svou skutečnou podobu. Jelikož je vedle areálu Archeoparku také Rybí dům, zavítali jsme i…
víceDne 26. a 27. května se naši žáci 6., 7., a 9. ročníku zúčastnili okresního kola Atletického čtyřboje, na kterém se věnovali sprintu, vytrvalostnímu běhu, skoku dalekému/vysokému, hodu míčkem a vrhu koulí. Konkurence byla velká, je však nutno všechny pochválit za snahu a předvedené výkony. Nejlepší umístění, které jsme zaznamenali, bylo 7. místo dívek 6. a 7. ročníku z 16 zúčastněných…
víceV úterý 2. června 2026 v 16:30 proběhne schůzka s rodiči budoucích prvňáčků.
víceV pondělí 1. června 2026 bude z organizačních důvodů ukončen výdej obědů ve 13:30.
víceVe čtvrtek 7. 5. 2026 se konal Ostravský koníček – šachový turnaj pro žáky ostravských škol. Soutěžilo se ve třech kategoriích a žáci naší školy se umístili na stupních vítězů v každé z nich. V kategorii A – MŠ a 1. a 2. ročník ZŠ (47 soutěžících) – se umístil na 2. místě Jiří Daniel Pustka z 2. A. V kategorii B – žáci 3….
víceV roce 2026 škola realizuje projekt Bugo ve světě vědy, který je financován z peněžních prostředků z rozpočtu statutárního města Ostravy a je zaměřen na podporu talentovaných žáků.
Od 1. 1. 2026 do 31. 12. 2028 škola realizujet projekt JAK 2 – Správná škola, který je spolufinancovaný Evropskou unií a státním rozpočtem.
Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus a rozpočtu Moravskoslezského kraje
V roce 2025 škola realizuje projekt Obohacování talentovaných žáků, který je financován z peněžních prostředků z rozpočtu statutárního města Ostravy.
Pedagogický sbor má přibližně 30 pedagogů podle aktuálního počtu žáků. Sbor je stabilní. K fluktuaci nedochází. Ze školy se odchází zpravidla do důchodu. Ve škole pracuje výchovný poradce, metodik prevence rizikového chování, kariérový poradce, školní speciální pedagog a psycholog. Struktura sboru z hlediska požadovaného vzdělání je příznivá. Převážná většina pedagogů je plně kvalifikována. Zbývající si vzdělání doplňují, někteří si je rozšiřují. V oblasti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků se zaměřujeme na studium cizích jazyků, oblast kritického myšlení a oblast aktivizujících metod pedagogické práce. I věkové složení sboru je příznivé. Pracuje zde několik mladých pedagogů a vedle nich zkušení pedagogové středního a vyššího věku. Naše strategie je rozvíjet a podporovat vzájemnou spolupráci a týmovou práci, a to se nám daří. Dochází tak ke vzájemnému obohacování, což je přínosem pro všechny zúčastněné.
žáků ve školní roce 2025/2026
žáků na 1. stupni
žáků na 2. stupni