Třída 6.B

Třídní učitelka: Mgr. Renáta Gonsorčíková
Náhradní třídní učitelka: Mgr. Věra Bahounková

FAJNA DÍLNA

Ve čtvrtek 10. 11. 2022 jsme s žáky zavítali do FAJNE dílny v Dolní oblasti Vítkovic. Pro žáky zde bylo nachystáno pět různých stanovišť, na kterých se postupně všichni vystřídali. Mohli si tak vyrobit a vypalovacím perem ozdobit dřevěný stojánek na mobil nebo hmyzí domek, pomocí formy si vytvořili vlastní keramickou misku, kterou si ozdobili nízkotavným sklem, ušili si a naplnili vlastní polštář a seznámili se i s 3D tiskárnou, ze které si odnesli píšťalky. Dětem se práce v dílně moc líbila a už se těší na další návštěvu. 😊

VÝLOV RYBNÍKA BEZRUČ V JISTEBNÍKU

V pátek 4. 11. 2022 čekal na žáky 6. ročníku Projektový den věnovaný výlovu největšího chovného rybníka v Moravskoslezském kraji. Děti se setkaly s panem porybným, který je seznámil s historií rybníka Bezruč a vysvětlil jim postup, jak se takový výlov provádí. Pak jim rybáři ukázali různé druhy ryb, které se v tomto rybníce chovají. Na některé z nich si děti mohly i sáhnout. 🙂 Potom jsme sešli k místu výlovu a děti viděly, jak takový výlov vypadá ve skutečnosti. Na závěr si ověřily své znalosti při práci na pracovním listu a vyzkoušeli si obkreslování podzimních listů.

POZOROVÁNÍ ČÁSTEČNÉHO ZATMĚNÍ SLUNCE

V úterý 25.10.2022 proběhl zajímavý astronomický úkaz – z území naší republiky bylo možno pozorovat částečné zatmění Slunce. Vrchol zatmění v Ostravě nastal ve 12:21 h. A protože jsme měli štěstí na počasí, mohli jsme si tento zážitek pěkně užít. Navíc se některým šikovným žákům podařilo částečné zatmění Slunce vyfotografovat, a tak si vše můžete prohlédnout i vy. 🙂

Za poskytnuté fotografie moc děkuji Stevenu Kosinkovi, Tadeáši Lázsló, Adamu Michálkovi a Danieli Škabrahovi.

BAREVNÝ TÝDEN V 6.B

V týdnu od 10. do 14. října probíhal na naší škole tradiční Barevný týden, kterého se zúčastnili i žáci naší třídy. A podívejte, jak jim to v jednotlivých dnech slušelo. 😊

NÁVŠTĚVA HORNICKÉHO MUZEA

V pátek 23.září jsme se vypravili na Landek, kde jsme navštívili Hornické muzeum a expozici o historii báňského záchranářství. V ní jsme si prohlédli dýchací přístroje, svítilny a další nezbytné pomůcky, které záchranáři používali v minulosti a dnes. Pak si všichni na vlastní kůži vyzkoušeli průlez dýmnicí, která slouží k výcviku budoucích záchranářů. To se všem moc líbilo :-).

Pak nás čekalo „sfárání“ do Dolu Anselm – jízda výtahem i s autentickými zvuky – a výklad o historii dolování na Ostravsku. Na trase prohlídky jsme si prohlédli různé způsoby těžby, viděli a slyšeli důlní techniku a také havíře při práci. Dokonce jsme zažili i pravou důlní tmu … 😊

ADAPTAČNÍ DNY 2. a 5. ZÁŘÍ 2022

Ve dnech 2. a 5. září se žáci 6. tříd zúčastnili Adaptačních dnů. Páteční dopoledne strávili na hřišti U Cementárny v Ostravě – Vítkovicích, kde pro ně byly připraveny různé seznamovací hry. V pondělí dopoledne zavítali k Porubské Myslivně, kde soutěžili v různých skupinkách a mohli se tak ještě lépe poznat. Po návratu ke škole pak společně připravili dřevo na táborák a opekli si špekáčky.

A tady je pár dalších fotografií. 🙂