Aktuality
Živá knihovna studijních možností v DOV

Živá knihovna studijních možností v DOV

Dne 19. 9. 2023 proběhla ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic akce s názvem Živá knihovna studijních možností, kterou pro žáky osmých a devátých tříd základních škol každoročně pořádá Svaz průmyslu a obchodu ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje.  Letos se zúčastnila i naše třída 9. A. Žáci měli možnost blíže se seznámit s nejrůznějšími profesemi prostřednictvím prezentací, vyprávění, pokusů a didaktických her. Jednotlivé odborné školy byly prezentovány nejen učiteli, ale i samotnými studenty, bývalými absolventy nebo zaměstnavateli, kteří se školami úzce spolupracují. Akce byla velmi inspirující, neboť žáci získali konkrétnější představu o náplni a možnostech různých profesí, což jim jistě pomůže při rozhodování, kterým směrem se ubírat po základní škole.

Mgr. Lenka Stolářová