Aktuality
Anglická soutěž AHOL´s Amazing Race

Anglická soutěž AHOL´s Amazing Race

14.10.2022 družstvo 8 žáků z 9.B (Mona Kattanová Rahmani, Aneta Klozíková, Adéla Obdržálková, Eva Rymiecová, Aneta Zdráhalová, Jiří Janík, Jakub Markovič a Matěj Nevrlý) obsadilo úžasné 1. místo v 7. ročníku anglické soutěže AHOL´s Amazing Race s názvem „Lights, Camera, Action!“, který se tematicky zaměřil na nezapomenutelné filmy a filmové postavy anglofonní kinematografie.

Soutěžící museli nejprve zvládnout vědomostní test -poslech, čtení, vědomostní test- samozřejmě v angličtině. Týmy poté pokračovaly v soutěži na jednotlivých stanovištích, kde získávaly šeky hodnot odpovídajících jejich vědomostem a znalostem. Po sečtení zisku bodů vyhlásili moderátoři akce výsledky. Soutěže se účastnilo 14 ostravských škol, mezi nimi byly i školy s rozšířenou výukou cizích jazyků.

Náš tým ale s přehledem a velkým bodovým náskokem zvítězil jak ve vědomostním testu, tak na stanovištích a žáci si tak odvezli nejen diplom a pohár za 1. místo, ale i dort a věcné ceny.

Blahopřejeme k fantastickému úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Mgr. Lenka Stolářová